MÜTTEFİK ZANNEDİLEN ÜLKELER!

MÜTTEFİK ZANNEDİLEN ÜLKELER!

MÜTTEFİK ZANNEDİLEN ÜLKELER!

MÜTTEFİK ZANNEDİLEN ÜLKELER!
17 Ekim 2019 - 04:30
Reklam

Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran Suriye’de kurulmak istenen terör devletine yönelik harekatın pek çok hayra vesile olacağına inandığını söyledi.
Demirkıran açıklamasında “kötü komşu ev sahibi yapar” derler. Bizi de kötü müttefik uyandıracak, kendimize getirecek, dostumuzu düşmanımızı tanıtacak, diyerek şunları söyledi;  “ İddialara göre 50- 60 bin tır malzeme terör unsurlarına ulaştırıldı. Ulaştıran kim? Başta Amerika olmak üzere Müttefik zannedilen ülkeler! Türkiye’nin bu haklı harekatı karşısında Türkiye’ ye silah satmama kararı alan ülkeler yine sözde müttefikler.
Bugün yaşananlar Kıbrıs barış harekâtındaki gelişmeler benziyor. 1974  harekatında  NATO silahlarını ve  haberleşme cihazlarını kullanamazsınız  tehditleri karşısında  ASELSAN kurulmuştu. Ege ordusu kurulmuştu. Uçaklarımıza lastik vermediler.  Petlas lastik fabrikasını kurduk. Bunlar gibi pek çok alanda hayırlı gelişmeler yaşandı.   Bugün de “Türkiye’ye silah satmayacağız, ekonomik yaptırımlar uygulayacağız” kararları alınıyor. Bu tehditler karşısında en güzel cevap, sıçrama yapmamız,  başta silah sanayimiz olmak üzere tamamen yerli sanayimizin kurulması için bir seferberlik ilan edilmesidir.  
                                   BAĞIMLILIKLARIMIZI ORTADAN KALDIRMALIYIZ
Aynı şekilde sağlık bakanının dışa bağımlılığımızın çok yüksek olduğunu ifade ettiği ilaç sanayinde ciddi çalışmalar yapılmasını diliyoruz. Tarım ve hayvancılıkta, özellikle tohum sanayinde, bankacılık, sigortacılık sektörlerinde kontrolü ele almalıyız. “Hırsıza merdiven hatırlatma” derler. Ama biz gelecek tehlikeye hazırlık yapılması için ifade etmek istiyoruz ki; kredi kartı sisteminin fişini çekseler ekonomi ne hale gelir?   Bizim kredi kartı bağımlılığımız uyuşturucu bağımlılığını, kumar bağımlılığını geçti. Amerikan başkanı, ekonominizi yıkıp, yok ederim tehdidinde bulunuyor. Bu küstah sözleri ona bizim dışa bağımlılığımız söyletiyor. Ülke olarak bütün açıklarımızın, bağımlılıklarımızın ortadan kalkması için bu gelişmelerin bir ders olmasını istiyoruz. Ayrıca bu yaşananların ülke insanımızın birliğine beraberliğine, devlet millet kaynaşmasına ve top yekün uyanışımıza vesile olmasını temenni ederiz.     
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF