Cinayet&Bonzai
Şener URFA

Şener URFA

Cinayet&Bonzai

22 Haziran 2017 - 11:10

Geçtiğimiz hafta yazmış olduğum “ Gençlik Uyuşuyor” başlıklı köşe yazımda, Birkaç TL’ye kendini uyuşturan gençler para bulamayınca ailelerine işkence yapıyor ve kötü yola sapıyor duruma geldi. Gençler bu illete alıştırılana kadar bedava müptelası olunca çok para. Peki ya bu para bulunmazsa. O zaman da başlıyor aileler de kavga” diye bir yorum yazmıştım. Bu yorumum gerçekliğini salı günü bir kez daha gösterdi.

Edirne’de geçtiğimiz yıl işlenen cinayet olaylarının zanlıları Salı günü hâkim karşısına çıktı. Yaşanan üç cinayet olayının zanlılarının uyuşturucu bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Salı günü Edirne Adliyesinde köşe başı cinayet duruşması vardı. İlk haberimiz 1. Murat Mahallesinde yaşanan babaanne ve dedenin katledilmesi olayındaki zanlının Edirne Adliyesine getirilmesiydi. İkinci haberimizde geçtiğimiz yıl Edirne’nin Havsa ilçesinde 62 yaşındaki Mustafa Bozacı’yı nacak ile kafasına vurarak öldürdüğü iddia edilen 22 yaşındaki Gürkan Özkan’ın duruşmasıydı. Özkan ifadesinde 5 yıl boyunca bonzai kullandığını ve olay gecesi hatırladığı kadarıyla sigarasının ucuna bonzai koyup içtiğini belirtti.

Bir diğer duruşma ise Edirne’de geçtiğimiz yıl uyuşturucu madde kullandıktan sonra ağabeyi ve üç yeğenini acıma hissi olmadan vahşice kafalarına ve yüzlerine defalarca vurarak öldürdüğü ve cesetleri üst üste koyarak yakmak istediği gerekçesiyle tutuklanan Feyyaz Doksat’ındı. Cinayet sebebiyle Doksat’tan alınan kan ve idrar örneklerinde T.Ü. araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezinde yapılan incelemede sentetik uyuşturucu madde izlerine rastlandı. Yani bu cinayette de bonzai çıktı.

Hatta geçtiğimiz ay Menzilahır Mahallesinde Mal, ailesinin evine silahlı saldırı düzenlenmiş, düzenlenen saldırıda baba, anne ve 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybederken çiftin diğer iki çocuğu ise ölü taklidi yaparak saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Olaydan iki gün sonra cinayet zanlısı Nedim Merdin’in cansız bedeni bulunmuştu. Yapılan araştırmada Merdin’in de uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ortaya çıkmıştı.

Yaşanan üç cinayet olayının zanlılarının uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ortaya çıktı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum