KAYBEDENLER VE KAZANANLAR
Şener URFA

Şener URFA

KAYBEDENLER VE KAZANANLAR

08 Mayıs 2017 - 08:01

Edirneliler en güzel ve bereketli hafta sonlarından birini daha yaşadı.

Öncelikle bütün Edirneliler adına Edirne’nin tanıtımı ve turizmi için bütün imkanlarını kullanan esnafımıza teşekkür ediyorum. 

Güzel bir hafta sonu geçmesinde Edirne’nin ekonomisine can katmak için, insanlara rahat bir ortam sunmak için koltuklarında oturan ve ay sonu geldiğinde “sallabaşını al maaşını” düşüncesiyle hareket eden kişiler yerine Edirne’nin gönül elçileri büyük rol oynadı.

Yazımın başlığında da belirttim gibi bu hafta sonunda kaybedenler ve kazananlar oldu. Kakava ve Hıdrellez kutlamaları denildiğinde akla gelen iki yer vardır.

Bunlardan biri Ahırkapı bir diğeri de serhat şehrimiz Edirne’dir.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da belirttiği gibi bu yıl her zamankinden daha kalabalık bir grubun şenliklere katılımıyla gerçekleşti. 

Yerli ve yabancı binlerce turist Edirne’mize adeta akın etti. Uzun süredir can çekişen esnafımıza bu hafta sonu büyük bir can kattı. Serhat şehrimize gelen binlerce kişi arasından mutlu ayrılanlar olduğu gibi mutsuz ayrılanlarda oldu.

Sarayiçi’nde kutlamaların ilk günü, eğlenceler gece geç saatlere kadar devam etti.

Kutlamalara kendi otomobiliyle gelen vatandaşların birçoğu mutlu bir şekilde kutlama alanından ayrılırken ETUS’la evine gitmek isteyen vatandaşların mutluluğundan ise 15 dakika sonra eser kalmadı.

Yaklaşık yarım saat minibüs beklemek vatandaşları çileden çıkarttı.

Evet yarım saat diyorum çünkü araç geldiğinde ETUS şoförüne sorduğumda “21.30’dan sonra araçlarımız yarım saatte, bazen 40 dakikada bu güzergahtan geçiyor” dedi ve yoluna devam etti.

Bütün günün mutluluğunu kısa bir sürede bozan ETUS olsa da kutlamaların 1. günü bitti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum