MUHALİF LAFTASI
Şener URFA

Şener URFA

MUHALİF LAFTASI

21 Temmuz 2018 - 06:25

Siyasi partilerin Edirne İl Başkanlıkları son bir haftayı yoğun tempo içerisinde geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. CHP’de olağanüstü kurultay tartışmaları, İYİ Parti’de Başkan Yardımcılarının toplu istifaları ve AK Parti’de İl Başkanlığı krizi partileri adeta ikiye böldü. Parti üyelerinin bir kısmı muhalif olarak nitelendirildiği Edirne İl Başkanlıklarında yaşanan son durum ise şöyle;

CHP'deki olağanüstü kurultay tartışmaları devam ediyor. Kurultay yapılmasını isteyen Parti Meclisi (PM) üyelerinden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, dün imzaların 600'ü bulduğunu belirterek, kurultay için gerekli olan 634 imzanın gün içerisinde tamamlanacağını açıkladı. Kurultayın toplanması için Edirne Milletvekili Erdin Bircan ile kurultay delegesi olan Edirne eski Merkez İlçe Başkanı Ediz Ün ve İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş’ın imza verdiği öğrenildi.

İYİ Parti Keşan İlçe Yönetiminden geçen hafta itibarı ile peş peşe istifalar geldi.  Aralarında; Muhasip ve İdari İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Naim Erdoğan, Hukuk İşlerinden Sorumlu İlçe Başkanı Yardımcısı Belgin Şehirli, Eğitim, Kültür, Sanat ve Kamu Kuruluşlarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe Deniz’in de bulunduğu istifalar arasında Yönetim Kurulu üyeleri Eylem Ezerçe, Cengiz Engin, Tamer Sözbir ve Tahsin Ekşi’nin yer aldığı kişilerin istifa dilekçelerini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdikleri öğrenildi. Yüksek Seçim Kurulundan alınan bilgiye göre; bazı üyelerin de partiden istifa ettiği kaydedildi.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı yeni il başkanını arıyor. Partililer, esnaflıktan gelmiş, ticaretle uğraşan, insancıl, temiz yürekli ve halkla barışık, halktan biri, yatay ve dikeyde yaşayanları bir tutan, iyi ve kötü günlerinde insanların yanında olan, sözünün eri olan, günümüz siyasetçilerinin yaptığı gibi he he diyerek insanları başından savmayan, il-ilçe örgütlerini halkı kucaklayan onlarla sürekli istişare eden, halkın menfaatlerini gözetip haksızlıklara karşı gelen, yoksulunda zenginin de sofrasında oturabilen, ne oldum delisi olmayan, her konuda duyarlı davranan, kibirden kaçan, 24 saat boyunca iletişimini koparmayan, kapılarını halka açık tutan, basınla iyi diyalog kuran, görev aldığı ilde genel başkanını en iyi şekilde temsil eden ve en önemlisi karşısındaki insanın siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapmayan aksine kucaklayan İl Başkanı istiyor.

Yönetim kurulu listesini hazırlayıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim eden ve Erdoğan’ın onayının ardından 18 Ağustos 2018 tarihinden sonra açıklanacak olan İl Başkanı için AK Parti kulislerinde sadece 24 Haziran seçimlerinde 3. sıra Milletvekili Adayı olan Erdem Güyümgüler’in isminin geçtiği öğrenildi. İktidar partisinin Edirne İl Başkanlığında başka adayın bulunmaması ise akıllarda soru işareti bırakırken, 18 Ağustos’tan sonra yukarıda belirttiğim özellikleri taşıyan kişinin mi İl Başkanı olacağını yoksa parası olanının mı İl Başkanı olacağını hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum