Yıldırım ve Yeniimaret, istiyor ADALET
Şener URFA

Şener URFA

Yıldırım ve Yeniimaret, istiyor ADALET

02 Temmuz 2017 - 22:59

~~Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte Ankara yollarında Adalet ararken serhat şehri Edirne’mizin Yıldırım ve Yeniimaret Mahallesi sakinleri de mahalleleri için ADALET arıyor.
Edirne’nin vahşi depolama alanına yakın olan Yıldırım ve Yeniimaret sakinleri havaların ısınmasının ardından yayılan koku ve çıkan yangınlar nedeniyle evlerinin pencerelerini açamaz hale geldiklerini gazetemizi telefonla arayarak bildirdiler. İlk önce Yıldırım daha sonra Yeniimaret Mahallerine gidip vatandaşlarla görüştük. Bir dokunduk bin ah işittik. Mahalleler farklı olsa da dertleri aynıydı. Kendilerine haksızlık ve yapıldıklarını ve yıllardır verilen sözlerin yerine getirilmediği belirttiler.
Edirne’de termometrelerin 45 dereceyi gösterdiği bu günlerde bizler pencerelerimiz açıkken dahi sıcaktan bunalırken o mahallelerde yaşayan vatandaşlar pencerelerini açamaz hale geldi. Yaz aylarında hemen hemen her ailenin balkonda yemeğini yediği ya da yemekten sonra balkona çıkıp çay demleyip günün yorgunluğunu stresini üzerinden atmak istemesini o mahallede yaşayan vatandaşlar yapamıyor.
Çünkü verilen sözler yerine getirilmedi gözüken o ki getirilmeyecekte. Hatırlayacaksınız ki Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  2016 yılının Eylül Ayında vahşi depolama alanındaki çöplüğün kaldırılacağı sözünü vermişti. Neredeyse 2017 yılının Eylül ayı olacak ama çöplükte halen kalkmadı.
Yeni İmaret Mahallesi Muhtarı Süleyman Amaç’la görüşmemizde ise muhtarın bizlere serzenişi kendisinin ne kadar zor durumda kaldığını gözler önüne serdi. Muhtar Amaç, her zaman ki gibi bugün de çaresizce Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret edeceğini ve çöplük sorununu bir kez daha dile getireceğini belirtti
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum