25 NİSAN HAFTASI ASTROLOJİ ANALİZİ
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

25 NİSAN HAFTASI ASTROLOJİ ANALİZİ

26 Nisan 2022 - 09:53

Haftaya Ay Satürn kavuşumuyla başlıyoruz. Kendimizi duygusal olarak kısıtlanmış hissedebiliriz. Daha fazla özgürleşme isteği ile birlikte hayatımızdaki otorite figürleri ile çatışabiliriz. Burada farkedilmesi gereken ise hangi duygumuzu bastırmaya ve yok saymaya çalıştığımız olmalıdır. Bu duygu ile yüzleşmeyi başarabilirsek bundan sonraki günler çok daha güzel geçecektir.
Haftanın en önemli olayı 30 Nisan Pazar günü 22:27’ de gerçekleşecek 10 derece Boğa Burcu'ndaki Güneş Tutulması’dır. Tutulmalar kadersel olayları beraberinde getirir, en çok etkiyi ise 5-15 derecede sabit burçlarda (boğa-aslan-akrep-kova) gezegenleri olanlar etki alır. Uranüs'ün tutulmayı etkileyecek olması ise büyük değişimin ilk adımının atılacağını ve hepimizin etkileneceğini anlatmaktadır. Kendimizi evimizde, vatanımızda, bulunduğumuz topraklarda güvende hissetmek istiyoruz. Vatamımızın, tarım arazilerimizin maddi ve manevi değerinin artmasını istiyoruz. Tutulma ile birlikte bu konularda dalgalanmalar yaşayabiliriz, her şeyin yoluna girmesi için ise bu dalgalanma tetiklleyici görevi görecek gibi duruyor.
Tutulmanın yönetici gezegeni Venüs ve Jüpter'in Balık Burcu'nda kavuşum halinde olması ise şifa ve iyileşme enerjisini aktif hale getiriyor. Balık Burcu' nun gölge yanı kurban psikolojisidir. Bu noktada toplumsal olarak farkındalık kazanmamız önem tasimaktadir. Her şeye korku ile yaklaşmaktansa, yandık bittik diye düşünmektense içimizdeki sonsuz umuda odaklanmak, birbirimizi yermek ve suçlamaktansa birbirimize nasıl yardım ederize odaklanmak gerekmektedir. Hepimiz aynı gemideyiz ve birlikte güçlüyüz. Umut olmak, şefkatli olmak, anlamak, dinlemek, maddi ve manevi yardımda bulunmak, hiç birisi olmuyorsa sokak hayvanları için bir kap su koymak bu enerjiden olumlu faydalanmamızı sağlayacaktır.
Tutulma etkisiyle ise kişisel gelişim çalışmalarında faydalanabiliriz. Maddi ve manevi değerimi nasıl arttırabilirim? Kendimi güvende hissediyor muyum? Hayata, insanlara ve kendime güveniyor muyum? Güvenmiyorsam, sebebi ne? Sorularına yazarak çalışmak farkındalığımızı arttıracak ve tutulma enerjisini verimli hale getirmemizi sağlayacaktır.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum