Merkür Retro, Jüpiter Koç Burcu'nda
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Merkür Retro, Jüpiter Koç Burcu'nda

10 Mayıs 2022 - 09:36

Bu hafta iki önemli gökyüzü hareketi yaşayacağız. Bunlardan ilki 10 Mayıs günü 14:47’ de retro pozisyonuna geçecek olan Merkür. İkincisi ise 11 Mayıs'ta Koç Burcu'na geçecek olan Jüpiter.
Merkür yöneticisi olduğu İkizler Burcu’nda geri hareketini gerçekleştirecek. Önümüzdeki bir ay boyunca konuşmalarımız yanlış anlaşılabilir, dosyalarımız yanlışlıkla silinebilir, trafikte dikkat dağınıklığı yaşayabiliriz, mesajları ve mailleri yanlış kişilere atabiliriz veya teknolojik aletlerle ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Kafa karışıklıkları, zamanın yavaşladığı algısı bu dönemde yaşanacak diğer etkiler arasında sayįlabilir. Süreç negatifmiş gibi algılanabilir; bukonulardanherhangi birini deneyimlerseniz mutlaka sorun: ‘ Burada öğrenmem gereken ne?’ Mutlakafarkındalık kazanacağınız cevaplar alacaksınız.
Retrolar yavaşlamayı öğütler bize. Ağır adımlarla, düşünerek ilerlemek gerekir bu günlerde. Geçmişi yorumlamak, eksik kalanı tamamlamak, gölge yanlar ile yüzleşmek, hataları kabul edip özgürleşmek gerekir. Tüm bunları farketmek için hayatimizdaki sorunlu alanlarla ilgili olarak yazma çalışmaları yapmak tespiti kolaylaştıracaktır. Rüyalar ile farkındalık kazanmak da mümkün olacaktır. Rüya günlüğü tutmak derinlerdeki bilgilerimize ışık tutacaktır.
11 Mayıs günü ise bolluk bereket gezegeni Jüpiter Balık Burcu’ndan ayrılıp Koç Burcu'na geçiş yapacak. 28 Ekime kadar sürecek bu seyahat bilgi birikimiyle, aldığı eğitimlerle öne çıkmak isteyenleri destekleyecektir. Özellikle ateş elementi burçlarda gezegen yoğunluğu olan kişiler şanslı bir döneme geçiş yapacaklar. Saldırgan ve fevri tavırlardan uzak kalmaya dikkat ederek, gelişime odaklanmak, hayata karşı umut ve motivasyonu arttırmak, harekette kalmak gerekir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum