DENGELER DEĞIŞIYOR
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

DENGELER DEĞIŞIYOR

02 Ağustos 2022 - 09:24

Mars, Uranüs ve Kuzey Ay Düğümü stelyumu(kavuşum) 1 Ağustos Pazartesi günü 18 Derece Boğa Burcu'nda kesinleşiyor. Bu görünüm bizi ve ülkemizi uzun vadede etkileyecek gibi duruyor. Hayatı kontrol etmemizin mümkün olmadığını deneyimleyeceğimiz bir süreçten geçeceğiz. Kontrolumüz dışında gerçekleşecek olayların hayatımızı radikal bir şekilde nasıl değiştirebileceğine şahit olacağız. Tolere edebildiğimiz, sabır gösterebildiğimiz konularda sakin kalmakta zorlanabilecek net ve direkt konuşmalar ile tavrımızı ortaya koymak isteyeceğiz. Yüksek voltajlı enerji sebebi ile öfke duygusuna bir anda kapıldığımızı farkedebiliriz. Dikkatli olmak, farkında olmak, gözlemci olmak, kabulde olmak bu süreç için çok önemli.
Kendimizi kısıtlanmış, engellenmiş, umudu elinden alınmış hissettiğimiz alanlarda bir anda mücadeleye girişebiliriz. Bitmesi ve gitmesi gereken herkes ve herşey ile ilgili vedalaşmalar yaşayabiliriz. Bu süreçte duygusal yorgunluklar hissediyorsak evde vakit geçirerek, su altı belgeselleri izleyerek, meditasyon yaparak, ev içi düzenlemer yaparak, geçmişin güzel günlerini anarak rahatlayabiliriz.
İkili ilişkiler alanında ise ani tanışmalar, yeni başlangıçların yaşanabileceği bir dönem içerisindeyiz. Özellikle kadersel tanışmalar burada dikkat çekiyor. Eğer bitmesi gereken bir ilişki içerisindeyseniz bu günlerde tamamlanma ve bitişler yaşayabilirsiniz.
4 Ağustos Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür yöneticisi olduğu Başak Burcu'na geçiş yapıyor. 26 Ağustos'a kadar burada kalacak olan Merkür zihnimizi daha aktif hale getirecek. Detaylar ile uğraşmaktan sıkılmayacağımız, çözüm odaklı ve daha pratik olduğumuz bir dönem olacak. Kendimizi daha net ve anlaşılır bir dille ifade etmeyi seçerken kendimize veya başkalarına karşı eleştirel olmamaya dikkat etmek gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise daha iyisi olabilir fikriyle mükemmelliyetçilik ve yetersizlik temalarınaa takılmamaktır. Kendi kendimizi onaylamak, yeterli ve değerli olduğumuzu kendimize hatırlatmayı unutmamak gerekir.
7 Ağustos Pazar günü Mars ve retro pozistondaki Satürn arasındaki zorlayıcı açı, kendimizi kısıtlanmış , engellenmiş hissetmemize sebep olabileceği gibi, kendi davranışlarımız için kendimizi cezalandırabileceğimizi de bize anlatır. Bugün hayatımızdaki otorite figürleri ile mücadele etmemeye, aile büyükleri ile ilişkilerde ise saygı ve sevgi çerçevesinde kalmaya dikkat etmeliyiz. Aynı gün gerçekleşecek Venüs Neptün uyumlu açısı ile yukarıdaki zorlayıcı konuları rahatlatmayı başarabiliriz. Yaratıcılığımızı kullanmak, ilhamları sezgileri takip etmek, yakın çevre ile sinema günü yapmak günü sakin tamamlamamızı sağlayacaktır.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum