Aslan Burcu'nda Yeniay :İç Dengenizi Korumaya Çalışın
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Aslan Burcu'nda Yeniay :İç Dengenizi Korumaya Çalışın

10 Ağustos 2021 - 09:51

8 Ağustos Pazar Günü saat 15:50’de Aslan Burcu’nda Yeniay meydana geldi. Etkisini 20 Ağustos’a kadar net olarak hissedeceğimiz Yeniay, kendimize güvenmemiz ve harekete geçmemiz adına bizi destekleyecek nitelikte duruyor.
Aslan Burcu ego ile ilgilidir ve ‘ben’ kavramını coşkulu bir şekilde dile getirmek ister. Benim duygularım, benim kararlarım, benim olan her şeyim…Kendimizi ön plana çıkarmak isterken etrafımızda bizleri destekleyecek kişiler arayacağız fakat ‘ben’ kavramını abartırsak kibirli bir görünüm çizme ve yanlış anlaşılma ihtimalimizde artacaktır. Dikkat edilmesi gereken kişisel çabayı toplum ile yanımızdakiler ile birleştirmenin önemidir. Dengeyi tutturabilirsek, gruplar içerisinde yaratıcılığımız ile var olabilirsek, önümüze gelen fırsatları fark edersek ilerlememize olan sağlayacak bir süreç yaşayacağız. Dengeyi sağlayamazsak eğer evde veya iş yerinde tepki ile karşılaşacağız; patron, baba gibi figürler ile çatışmalara açık olacağız.
Ateş elementi içerisinde agresyon ve öfkeyi barındırır. Herhangi bir olaya tepki verirken duygusal reaksiyonlarımızı dengede tutmak, daha esnek ve anlayışlı bir şekilde ilerlemek avantajlı olmamızı sağlayacaktır. Hayatın coşkulu ve sevgi dolu yanına odaklanmak yaratıcılığımızı ve görünürlüğümüzü arttıracaktır. Risk almamaya özen göstermekte fayda var. Riskli hareketler, riskli yatırımlar bu yeniayda üzücü sonuçlar doğurabilir. Dikkatimizi korumamamız faydamıza olacaktır.
Aslan Burcu sahne sanatları, oyuncular, çocuklar, riskli yatırımlar, eğlence yerlerini de konu olarak içerisine alır. Yeniay’a Uranüs ve Satürn’ün zorlayıcı açı ile temas etmesi ise bu alanlarda devlet tarafından ani şekilde gerçekleşecek engelleyici ve kısıtlayıcı kararlar alınabileceğini anlatmaktadır. Gayrimenkul piyasasındaki fiyatlar ve faiz oranındaki değişimler ekonomik olarak zorlayıcı bir sürecin içerisine çekilebileceğimize dair haberci niteliktedir. Tüm bu durumlarda otorite figürlerinin genel dengeyi bulmada zorlanması, gelebilecek kısıtlayıcı kararlar halkın sesini yükseltmeye başlamasına sebep olabilir. Ayaklanmalar, isyanlar, ünlü kişilerin mevcut duruma isyanı önümüzdeki günlerde yaşayabileceğimiz olaylardandır.
Hava durumundaki dalgalanmaların doğal afetlere zemin hazırlama ihtimali devam etmektedir. Aşırı yağışlar yeni bir önlem alınmasının gerekliliğini hatırlatacaktır. Uranüs’ün Boğa Burcu’nda olması ve Yeniay ile tetiklenmesi, toprak hareketlerini de arttıracaktır. Orta ölçekli depremlerin görülme sıklığı bu dönemde yüksektir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum