İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Ay Tutulması

16 Mayıs 2021 - 23:58

2021 yılının ilk Ay Tutulması 26 Mayıs günü saat 14:13’te Yay Burcu’nda gerçekleşecek. Bu tutulma Türkiye' den gözlemlenemeyecek olsa bile etkisi yoğun bir şekilde hissedilecektir.
Yaşayacağımız tutulma bize hayata karşı yeni bir hedef belirlememiz gerektiğini söylüyor. Bu  hedefe giderken vedalaşmamız gereken kişi, duygu veya alışkanlıklarla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Başlangıçta bu durum kötüymüş gibi gözükse de aslında yerine çok daha iyisinin geleceğinin müjdecisidir.  Yaşayacağımız tutulma pozitif etkiler taşıyor ve hayata karşı gücümüzü arttıracağını söylüyor. Nihai amaç kendimizi daha adil, daha pozitif ve daha bilgili bir insan haline dönüştürmek.
Tutulmanın ülkemiz adına etkileri ise mevcut düzenin artık yeterli olmadığını kanıtlar nitelikte. Sağlık alanında verilmiş yanlış kararların ortaya çıkabileceği bir süreçteyiz. Buna ek olarak üniversite, hukuk, din adamları, profesörler ile ilgili konular gündemimizi önümüzdeki iki ay boyunca meşgul edecek gibi duruyor.
Ay tutulmasının bulunduğu derece ve yöneticisi Jüpiter' in Balık Burcu’nda yer alması önemli bir ilaç veya aşının keşfedileceğini, amansız gibi gözüken bir hastalığın dermanının bu tutulma ile bulunabileceğini de bize müjdeliyor.
Etkisi altına girdiğimiz Ay Tutulması’nın burçlara etkisini yazının devamında bulabilirsiniz. Yükselen burcunuza göre okuyunuz.
Koç: Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz konulara yönelmek isteyeceksiniz. Bunu sağlamak içinde taşınabilir, sınav kazanabilir veya iş değiştirebilirsiniz. Umudunuz yüksek ve hayata daha pozitif bakacağınız bir dönem olacak. Eş ve eşin ailesi ile iletişimde sakin kalmaya dikkat edin.
Boğa: Hukuksal alanda büyük avantajlar sağlayacağınız bir dönem olacak. Ortaklı mallarda artış olabileceği gibi miras, nafaka veya kredilerden ekstra gelir elde etmeniz mümkün. Uzun zamandır ihtiyacınız olan dönüşüm gücünü kendinizde bulacaksınız. Üstü örtülü olayların bir anda ortaya çıkması muhtemel, bu dönem iletişim kurarken açık davranmaya dikkat edin.
İkizler: Yaşanılan tutulma sizi ilişkiler alanında etkiliyor. Mevcut sorunlu ilişkilerde ayrılık yaşanabileceği gibi güzel giden bir ilişki evliliğe dönüşebilir. Bu süreç size ilişkiler içerisinde karşılıklı katkı sağlama imkanı verecek. İş hayatında da hareketlenme yaşayacaksınız. Aile ile iletişiminize dikkat etmenizde fayda var.
Yengeç: Özgürleşme ve esnek koşullara sahip olma ihtiyacınızın artacağı bir dönem yaşayacaksınız. Değişime adapte olmanız, memnun olmadığınız alanlarda ise harekete geçmeniz olumlu sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayacak. Özellikle kariyer alanında değişikliğe gitmek isteyebilirsiniz. Kariyerinizde veya günlük rutininizde önyargılı davranmamaya dikkat edin.
Aslan: Çocuk sahibi olmak isteyen veya çocukları ile iletişimlerini kuvvetlendirmek isteyenler için çok pozitif bir dönem olacak. İlişkisi olanlar aradıkları yakınlığı bulacak, ilişkisi olmayanlar ise tutulma etkisiyle bu dönemde yeni bir ilişkiye başlayabilecek. Yeni hobiler edinmek, spora başlamak, tatile gitmek bu dönemde kendinizi pozitif hissetmenizi sağlayacaktır. İnternet üzerinden yapılacak işlerde şansınız açık olacak. Otorite figürleri ile iletişime dikkat etmenizde fayda var.
Başak: Tutulma aile ve ev alanında hareketlenmenize sebep olacak. Gayrimenkul alım- satım konuları gündeme gelebilir. Taşınma veya ev içi değişikliklere gidebilirsiniz. Aile büyüklerinin ihtiyaçları ile ilgilenmek, eskiden tanıdığınız kişilerden destek almak bu süreçte karşınıza gelebilecek olaylardandır. Özellikle iş hayatınızda sakin kalmaya, cümlelerinizi özenle seçmeye dikkat edin.
Terazi: Önemli bir teklif alarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak, anlaşma yapmak, projeye başlamak için güzel zamanlar. Aklınızdaki fikirleri not almanız ve detaylandırmanız uzun vadede başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yarım bıraktığınız bir iş varsa bunu tamamlamak adına da verimli bir süreç olacak. Herhangi bir tercihte bulunurken düşünerek hareket etmenizde fayda var.
Akrep: Maddi ve manevi kaynaklarınıza yöneleceğiniz bir dönem yaşayacaksınız. Üretime geçerek yeteneklerinizden maddi kazanç elde etmeniz mümkün olacak. Yine kendinizi geliştirecek aktivite ve eğitimlere katılmak adına verimli bir süreç olacak. Karşılaşabileceğiniz eleştiriler karşısında güçlü durmaya ve kendi değerinizi yüksek tutmaya dikkat edin.
Yay: Hayata bakışınızın değişeceği, daha pozitif hale geleceğiniz bir döneme gireceksiniz. Yakın çevrenin desteğini alarak yeni bir proje başlatabilirsiniz. Önümüzdeki iki ay boyunca daha esnek, anlayışlı ve yeni fikirlere açık hale  gelmeniz, daha rahat ilerlemenizi sağlayacaktır. 
Oğlak: Ay Tutulması sizi manevi olarak etkileyecek. Yardımlaşma, başkalarına destek olmak, ekstra bir anlayış geliştirmek için uygun bir dönem. Bilinçaltınız ile rahatlıkla kontak kurabileceğiniz bu süreçte kendinizi sorgulama, analiz etme, korkularınız ile yüzleşme ve bunlardan sıyrılmak mümkün olacaktır. İş yaşamında yarım kalan konularda tamamlanma da bu dönemde mümkün olacaktır.
Kova: Geleceğe yönelik projeler, yeni bir sosyal ortama ait hissetme, kariyer gelirlerinde artış ana konularınız olacaktır. Takım çalışmalarından ve organizasyonlardan fayda sağlamak adına uygun bir zamandasınız. İnternet üzerinden yapacağınız ticari faaliyetlerde ekstra kazanç yakalamanız mümkün olacaktır. Uzun zamandır yapmak isteyip harekete geçemediğiniz konularda adım atabilirsiniz. Güvenmediğiniz kişiler ile aranıza mesafe koymaya dikkat edin.
Balık: Kariyer konuları ve ebeveynler ile iletişim gündeminizde olacak. Kariyer alanında yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Farklı bir işe geçmek veya mevcut işte yeni fırsatlar yakalamak mümkün olacaktır. Ebeveynlerle iletişime ekstra özen göstermek gerekir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum