Başak Burcu'nda Yeniay
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Başak Burcu'nda Yeniay

07 Eylül 2021 - 10:14

7 Eylül günü saat 03:51’de Başak Burcu’nda Yeniay gerçekleşiyor. Yeniaylar doğası gereği yeni başlangıçları sembolize eder. Bu Yeniay’da ise  detayları fark edenler, karşılaştıkları sorunlarla pratik şekilde mücadele edenler başlattıkları işlerde güzel sonuçlara ulaşacağının müjdesi saklı.
Başak Yeniay’ına baktığımız zaman günlük rutinimizde veya iş hayatımızdaki sorumluluklarımız, eğitim, tarımsal faaliyetler, sağlık alanı ve ticaret ile ilgili konuları içerdiğini söyleyebiliriz. Bu alanlarda bir adım atmak veya mevcut durumları iyileştirmek ve yapılandırmak mümkün olacaktır. Hayatımıza yeni bir düzen getirmek ve sağlıklı yaşama geçiş yapmak adına 9 Eylül tarihi ile birlikte harekete geçebiliriz. Yeni bir beslenme alışkanlığı edinmek, spora başlamak, detoks yapmak ve zararlı alışkanlıklar ile vedalaşmak adına gökyüzü bizi destekliyor.
Yeniay’ ın mücadele gezegeni Mars ve ani olayları anlatan Uranüs ile açı kurması, harekete geçtiğimiz konularda hızlı dönüşler ve çabuk sonuçlar alacağımızı anlatıyor bize. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise hayatımız ile ilgili sorumluluk alabilme cesareti göstermek ve esnek kalabilmektir. Kariyer adına yeni bir eğitime başlamak, sosyal medya ve internetin tüm olanaklarından faydalanmak, kendimizi net ve anlaşılır bir şekilde ifade etmek olumlu sonuçlar doğuracaktır.
İkili ilişkilerde ise kafa karışıklığı ve kararsızlıklar yaşama ihtimalimiz çok yüksek. Hem mevcut sorunları büyütme ihtimalimiz hem de Venüs’ün 10 Eylül’ de Akrep Burcu’na geçişiyle birlikte ilişkilerde tutkuya duyulan ihtiyacın artması ‘ bu ilişki benim için doğru mu?’ sorusunu sormamıza sebep olacaktır. Bu süreçte aşırı sahiplenici ya da tamamen umursamaz bir tavır geliştirmek yerine dengeyi kurmaya özen göstermekte fayda vardır. Kısıtlama ve kıskançlıklara açık bir süreç olsa da bu duyguların ilişkilere zarar verdiği unutulmamalıdır.
Türkiye ve Dünya açısından Yeniay’a baktığımız zaman ise ilk dikkat çeken sağlık alanında ve aşı ile ilgili ortaya çıkabilecek şaşırtıcı gerçekler dikkat çekmektedir. Uygulanan yanlış yöntemler kamuoyunun tepkisini çekebilir hatta bu konu ile ilgili sokağa dökülen insanları görebiliriz. Eğitim konusunda ise okulların açılışı ile birlikte mevcut eksikler iyice ortaya çıkabilir. Ekonomideki bozulmalar ile işçi ve sendikaların haklarını aramak için eylem veya söylemler ile varlıklarını duyurmaya çalıştıklarını görebiliriz.
Başak Yeniay’ ı kişisel hayatlarımız adına pozitif etkiler içerse de, kolektifi içeren gezegenler ile temas kurması sebebiyle toplumsal ayaklanmaları tırmanışa geçirecektir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum