İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

BEN KİMİM ?

22 Şubat 2021 - 00:53

Güneş Balık Burcu’nda
Güneş önümüzdeki bir ay boyunca ikamet edeceği burç olan Balık’a yerleşti. Zorlu bir Şubat ayı geçirirken Güneş’ in burç değiştirmesi ile birlikte maneviyata odaklanıp, kendimizi akışa teslim etmek isteyeceğiz.
Balık Burcu teması içerisinde ilahi aşk, şifacılık, sanatsal faaliyetler, yaratıcılık, egodan arınma ve teslimiyet barındırır. Gölge yani ise kurban bilincine girmek ve kendini feda etmektir. Zor bir süreçten geçiyoruz, zaman zaman yakıp yıkmak, dağıtmak için kılıcımızı çekiyoruz. Bu hisler ise kimimizi mevcut düzeni sürdürmek için, kimimizi ise yepyeni bir düzen kurmak için harekete geçiriyor. Güneş, Balık Burcu seyri ise bizi sakinleştirmek için sahnelere çıkıyor.
20 Mart’a kadar devam edecek etki ile birlikte kendimizi daha duygusal, hassas ve empatik hissedebiliriz. Koşulsuz sevgi, başkalarına fayda sağlamak gibi amaçlarla kendimizi öteleyebilir, isteklerimizi reddedebiliriz. Hayal dünyasına fazlasıyla dalıp gerçek ile olan bağımızı gevşetebiliriz. Gerçeğin yıpratıcı koşulları ile zihnimizi oyalamak amacıyla uzun saatler boyunca televizyon izlemek gibi bağımlılıklar geliştirebiliriz. Varoluşumuzu sorgulayarak, ‘Ben kimim?’ sorusuna cevap aramak isteyebiliriz.
Güneş, Balık Burcu seyrine verilebilecek en iyi cevap kendi değerimizi bilerek, evrenin akışına güvenmektir. Bizim kontrolümüz haricinde pek çok olay gerçekleşir ve ne yaparsak yapalım yaşanacak olanı değiştiremeyiz, fikrini önümüzdeki bir ay boyunca pusula olarak kullanmalıyız. Geliştireceğimiz aşırı duyarlılığı hayır işlerine kanalize etmek de kişisel tatmin yaşamamızı sağlar. Sanatsal faaliyetler, yazı yazmak, okumak, yardım etmek, aileye maddi ve manevi destek olmak, affetmek, kendimiz, bilinçaltımız ve geçmişimizden kaynaklı travmalar ile yüzleşmek pozitif yönde hayatımızı etkileyecektir.
Türkiye haritasında ise tepe noktasının bu görünümden etkilenecek olması, büyük bir dönüşümün ayak seslerinin habercisi niteliğinde. Özellikle diğer ülkelere karşı tavır değişikliklerine gidilebilecek bir süreç başlayacak. Sağlık adına da ülkemizin geliştireceği yeni ilaç ve aşı çalışmalarına şahit olabiliriz.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum