Boğa Burcu Günleri
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Boğa Burcu Günleri

20 Nisan 2021 - 09:29

Evrensel evlilik temsilcisi Venüs’ün Boğa Burcu seyrine başlamasının ardından, sırasıyla Güneş ve Merkür’de yaklaşık bir ay sürecek Boğa Burcu seyrine başladı. Tamamladığımız Koç Burcu seyrinin teması olan cesaretle adım atma, yeni bir başlangıç yapma, spontane tavırlar sergileme yerini güvenli adım atmaya, başladığımız işleri sağlamlaştırmaya bıraktı.
Uzun zamandır kendimizi ihmal ettiğimizi fark edeceğiz bu günlerde. Başlanıp yarıda kalan diyetler ve sporlar veya ihmal edilen öz bakım konuları Boğa Burcu seyrinde coşku ve hevesle daha sağlam adımlarla gerçekleşecek. İstikrar, odaklanma ve hatta inatlaşma hayatımızda itici güç olacak. Saç kestirmek, boyatmak, bahar temizliği yapmak, uzun zamandır kullanmadığımız kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine vermek, ev içerisinde kullanılmayan eşyaların yerini değiştirmek, onlarla vedalaşmak bu dönem içerisinde pozitif enerjimizin artmasına sebep olacak.
İletişimimiz ise daha kontrollü, kendi değerimizi, güvenliğimizi korumaya yönelik bir dönüşüm yaşayacak. Beş duyumuz ile algıladığımız konularda ikna olma sürecindeyiz. Bu dönemde hayallere yer yok. Bir şeye ikna olacaksak veya birilerini ikna edeceksek sağlam ve güvenilir tezlerle ilerlemek önem kazanacak. Bu görünümün en güzel yanı uzun zamandır yaşanan dikkat dağınıklığı sürecinin tamamlanmış olmasıdır. Artık daha dikkatli, kontrollü, uzun süre odaklanan ve pratik bir düşünce yapasına bürüneceğiz.
Maddi ve manevi olarak kendimizi güvence altına almak isteyeceğiz. Maddi kaynaklarımızı arttırmak ve birikim yapmak adına harekete geçmek isterken, içimizdeki sesin emin olmadığı için bu hamle doğru mu acaba, diye bizi engellemeye çalışmasıyla boğuşacağız. Manevi olarak ise değerli olduğumuzu bilmek, ilişkide sevildiğimizi hissetmek her zamankinden daha önemli hala gelecek. Net olarak ifade edilmeyen duygu ve düşünceler, inanç kırılmasına sebep olabileceği gibi mevcut duruma karşı sorgulama ihtiyacımızı tetikleyecek. Tüm bunları yaşamamak adına duygu ve düşünceleri net olarak dile getirmek ve hareketlerimiz ile de bu cümleleri desteklemek gerekir, karşımızdaki kişilere de bu şekilde bir tavır sergilemelerinin bizi iyi hissettireceğini aktarmak süreci kolaylaştırıcı etkide bulunacaktır.
Güneş, Merkür ve Venüs kavuşumuna eşlik edecek olan Uranüs 23 Nisan-1 Mayıs arasında dalgalanmalar yaşamamıza sebep olabilir. Bu görünüm ani hava değişimleri ile birlikte yağışlarda artış yaşanmasına sebep olacağı gibi toprakta hareketlenmelere de sebep olabilir. Yine Uranüs teknoloji, yapay zeka, hümanizm, insan hakları, bilimsel gelişmeler alanlarını sembolize ettiği için bu alanlarda buluşlar, ayaklanmalar, güvenlik için harekete geçen kitleleri gözlemlemek mümkün.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum