BUGÜN GERÇEKLEŞECEK AY TUTULMASI BİZİ NASIL ETKİLEYECEK
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

BUGÜN GERÇEKLEŞECEK AY TUTULMASI BİZİ NASIL ETKİLEYECEK

05 Haziran 2020 - 09:23

Etkisini 22 Mayıs’ta hissetmeye başladığımız Yay Burcu’ndaki Ay Tutulması, 5 Haziran Cuma Günü gerçekleşecek ve haziran sonuna kadar bizi etkilemeye devam edecek. Bilinçaltımızın derinlerinde yatan olaylarla yüzleşme zamanı, aynayı alıp karşısına oturacağız.
Ay tutulması döneminde ‘Kendim için ne yapabilirim? Doğa ve toplum için ne yapabilirim?’ sorularına cevap bulabilirsek süreci avantajlı olarak tamamlayabiliriz. Yeni deneyimler edinmek, yurtdışına çıkmak, yeni bir eğitime başlamak, hobi edinmek ile ilgili isteklerimiz artabilir.
Duygusal durumumuzun sürekli değişeceği bu günlerde, kurban rolüne girmekten vazgeçmeliyiz. Olayları abartma eğilimindeyiz, yanlış anlaşılmalar sebebiyle gereksiz alınganlıklar ve ani patlamalarla karşı karşıya kalabiliriz. Öfkemizi kontrol edemezsek eğer geri dönüşü olmayan olaylarla baş başa kalma ihtimalimiz artabilir.
Hayal kırıklığı ve problemlerin çözümsüz olduğu duygusu, sürecin bize getirdikleri arasında. Kendimizi yorgun, kafası karışmış, uykusuzlukla mücadele ederken bulabiliriz. Doğru bilgiyi ulaşmak zor olacak, kandırılmaya çok müsaitiz, bu yüzden bir karara varmadan önce öğrendiğimiz bilginin doğruluğundan emin olmalıyız.
Ekonomi ve sağlık konularıyla ilgili kaygı ve endişe düzeyimiz artabilir. Gelecek günleri hesaba katarak bütçe planlaması yaparsak ve rutin kontrollerimizi aksatmazsak, biraz daha rahatlayabiliriz. Spor, yoga, meditasyon yapmak, dua etmek, doğa içerisinde vakit geçirmek, küçük bir tatil yapmak gibi eylemler bu süreçteki negatif enerjiyi dağıtmaya yardımcı olabilir.
Suyla ilgili yaşanacak problemler, yanıklar ve kazalara karşı önlem anlamalıyız.
Türkiye için ise ekonomik dalgalanma ön planda. Suriye ve İdlib konuları tekrardan gündeme gelebilir ve askeri hareketlenme yaşanabilir. Eğitim, medya, havayolu firmaları, sağlık ve sendikalar gündemi hareketli hale getirebilir. Liderlerin sert açıklamalarıyla karşılaşabiliriz. Yönetim sistemlerinin doğruluğu ile ilgili konuşmalar dinleyebiliriz. Maden ve maden ocaklarıyla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Su ve suyla ilgili felaketler gündemde yer alabilir. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum