Güneş ve Venüs Koç Burcu'nda
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Güneş ve Venüs Koç Burcu'nda

20 Mart 2021 - 09:09

20 Mart’ ta Güneş, 21 Mart’ta ise Venüs Koç Burcu seyrine başlayacak. Bu seyri anlayabilmek için önce Koç Burcu' nun neyi ifade ettiğini tanımlamanın gerektiğini düşünüyorum.
Koç Burcu, Zodyak’ ın ilk burcu olup öncü nitelikte ve ateş elementindedir.  Kendisi başlatandır, cesaret eder, risk alır, harekete geçer. Sonuca çok odaklanmasa da, elini taşın altına koymaktan asla çekinmez.  Başlatıcı gücünü ilk önce doğa anada gösterir. Güneş Koç Burcu seyriyle tohumlar filizlenmeye, ağaçlar yeşermeye başlar. İlkbahar gelmiştir artık, tüm canlılar harekete geçer, tıpkı Koç Burcu gibi. Kışın o kasvetli ve mesafeli doğası dağılmış yerini coşkuya bırakmıştır. Gözüpektir, coşkun enerjisi ile bilinmeyeni araştırmaktan, insanlara yol göstermekten, liderlik yapmaktan keyif alır. Spontane, maceracı ve çocuk ruhludur.
Önümüzdeki bir ay boyunca gökyüzü, hayatımıza hız ve coşku getirecektir. Uzun zamandır üzerimizde yer alan rehavet hissi yerini yüksek enerjiye bırakacaktır. Daha fazla ben demeye başlayacağız ve mutlu olmadığımız iş, eş ve tüm yerlerden vazgeçeceğiz. Ruhumuzu canlandıracak, kendimizi ve kimliğimizi ortaya çıkarmak isteyeceğiz. Yeni alanlara yönelmek, yeni bir işe başlamak bu dönemde mümkün olacaktır.
İkili ilişkilere geldiğimiz zaman ise Venüs' ün zararda olması zorlanmamıza sebep olacaktır. İlişkilerde istenen uyum, ahenk, ortak hareket etme ihtiyacı yerini benim hayatım, benim zevklerin ve benim kararım fikrine bırakacak. Bu zorlayıcı etkiyi sevdiğimiz bir hobiye veya iş hayatımıza kanalize edersek ve farkındalığımızı etkin kullanırsak pozitif sonuçlar almamız mümkün olacaktır.
Koç Burcu’nun gölge yönlerine dikkat etmek de önümüzdeki bir ay için önemli olacaktır. İlk olarak sakin kalmak için mutlaka spor yapmak ve yüksek enerjiyi akıtmak gerekir. İkincisi ise harekete geçmeden önce mutlaka üzerinde uzun uzun düşünmek gerekir. Bunları başarabilirsek bu güzel zamanı çok verimli geçirmiş olacağız.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum