HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK !
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK !

29 Mayıs 2020 - 22:54

Yeni Dünya düzenin ayak seslerini duyduğumuz Aralık 2019 ile beraber hayatımız farklı bir noktaya geldi. 2023 yılına kadar ancak düzene girebileceğimiz bu sürecin en zor basamağını da 2020 yılı oluşturuyor. Biliyoruz ki sular bulanmadan durulmaz. Yaşayacağımız gökyüzü hareketleri ile birlikte bizler ‘Yeni Dünya Düzeni’ne adapte olmaya çalışacağız.
Mayıs ayı içerisinde 3 gezegen Retro pozisyona geçecek ve temsil ettikleri konularda bizi kısıtlanmalara, zorlanmalara, eski de kalan fakat kapatamadığımız konuları hatırlamaya zorlayacak. Retro döneminde yeni bir adım atmak doğru değildir. Öncelikle arkada bıraktığımız konuları kapatmalıyız, farkındalığımızı arttırmalı ve Retro bittikten sonra kararımızı verip ileri doğru adım atmalıyız.
Disiplin Gezegeni Satürn Retro’su;
11 Mayıs’ta Kova Burcu’nda başlayan Retro hareketi, 2 Temmuz’da Oğlak Burcu’nda devam edecek ve 30 Eylül’de son bulacak. En büyük öğretmen Satürn, Retro hareketine Kova burcunda başlayacak. İlk önceliğimiz özgürlük konusu. Eski özgür günlerimize dönebilecek miyiz? Bu mesafeli süreç devam mı edecek? Peki arkadaşlarımıza yeterince değer verdik mi, toplum içerisinde tavırlarımız nasıldı? Teknolojik aletlere hakim miyiz? Artık bilim ve teknoloji zamanı, bundan kaçarsak nasıl devam edeceğiz?  Sorularımız bunlar, aralık ayından beri yaşadığımız süreci gözden geçireceğiz. Ve bizler yeni olana kucak açmazsak, Satürn bize zorla öğretecek. Mesafeyi korumak zorundayız, özgürlüğü elimize alabiliriz ama dikkat edersek. Bilimin ışığından gitmek zorundayız. Üretime geçmek zorundayız ve bencilliği bırakıp toplum yararına hareket etmek zorundayız.
2 Temmuz itibariyle de konu başlıklarımız değişiklik gösteriyor. Bu sefer işin içine otorite figürleri tarafından gelecek engellemeler dikkat çekiyor. Aralık ayından beri sorumluluk alınan konular, Ekonomik anlamdan yaşanacak yavaşlama, Devlet dairelerinde yaşanacak problemler ve Devlet figürleri tarafından sert söylemlerle karşılaşabiliriz. Yine bu dönemde askeri hareketlilik yaşanabilir.
Satürn Retro’su ülkemiz içinde yarım kalan konuları tekrar gündeme getirecek. Suriye meselesi, göçmenler, corono virüs süreci tekrar konuşulacak. Retro dönemi bittikten sonra bu süreç doğru yönetilmez ise eğer corono virüsle tekrardan kısıtlanma yaşama ihtimalimiz mevcut.
Bolluk ve Bereket Gezegeni Jüpiter Retro’su;
14 Mayıs’ta başlayıp 13 Eylül’de son bulacak olan Oğlak Burcu’ndaki Jüpiter Retro’su bize emek vermenin önemini hatırlatacak. Bu süreçte şans uykuya yatacak ve gecesini gündüzüne katıp çalışan kazanacak. Yine aralık ayından beri kariyerimiz için neler yaptığımızı gözden geçirmemiz gerekecek. Çalışanlar karşılığını alırken, kolaya kaçanlar büyük sorunlarla karşılaşacak.
Eğitim, ekonomi, iş hayatında yapılan yanlışlıklar fark edilecek ve bu konularda yeni yasa ve kanunlar gelebilecek. Yeni düzenin kuraları tekrar gözden geçirilecek, yapılandırılmaya gidilecek. İnanç, ahlak ve etik alanlarda yaşanan bozulmalar gözler önüne serilecek. Ekonomi alanında güç savaşlarına şahit olacağımız, ekonomik skandalların yaşanacağı bir dönem.
Güzellik ve İlişki Gezegeni Venüs Retro’su;
14 Mayıs’ta başlayıp 26 Haziran’da sona erecek olan İkizler Burcu’ndaki Venüs Retro’su en çok bizi ikili ilişkilerdeki iletişim problemleriyle sınayacak. Hayattan keyif alamadığımız, hobilerimizi kariyerimizi sorguladığımız bir dönemden geçeceğiz. Ben mutlu muyum? Bu işi severek mi yapıyorum? İlişkimi devam ettirmek istiyor muyum? Sorularıyla baş başa kalabiliriz. Yine bu süreç ani başlayan ve ani biten ilişkiler için risk oluşturmaktadır. Bizden gizli gerçekleşen olaylar bir anda önümüze serilebilir. Değişme ihtiyacı hissedebiliriz. Bu süreci düşünerek geçirmek en mantıklısı olacaktır. Yeni bir atılım yapmak doğru değildir. Estetik yaptırmak, saç rengi değiştirmek, yeni bir şirket kurmak, evlenmek, nişanlanmak bu süreçte risk içerir.
Tüm bu süreci Türkiye açısından değerlendirecek olursak; ekonomik anlamda zorlanmalar kapımızda. Yaşanılacak kriz ile beraber sendikalar tekrar gündeme gelecek. Otorite figürlerinin sert konuşmalarına şahit olacağız ve yeni yasalar, vergiler uygulamaya konulacak. Yeni normalimize alışma sürecinde, eğitim alanında değişikliklere şahit olacağız. Sağlık çalışanları yine gündemde olacak. Ekonomi dengeleri değişecek, güç değişikliklerine şahit olacağız. Diğer ülkelerle ekonomik bağları ve sınırlar konusu tekrar açılacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum