Mars Terazi Burcu'nda
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Mars Terazi Burcu'nda

17 Eylül 2021 - 09:37

Yeni haftayı Güneş- Neptün karşıtlığı ile karşılıyoruz. 14 Eylül’ de netleşecek bu görünüm önümüzdeki olayların belirsizleşmesine ve ileriyi görmekte zorlanabileceğimize işaret ediyor. Başkaları tarafından kandırılmaya ya da kendi kendimizi kandırmaya açık bir kaç gün geçireceğimiz için herhangi bir konuda adım atmak istiyorsak en az 16 Eylül’ e kadar beklemekte fayda var. Bu görünüme verilecek en iyi cevap hayallerimizi ve fikirlerimizi yazarak ileride kullanmak üzere saklamaktır. Dua etmek, meditasyon yapmak, şifalı otlardan faydalanmak, hayvanlara yardım etmek, hayvan derneklerine bağışta bulunmak, bu alanlarda gönüllü olarak çalışmak için ise güzel bir süreç içerisindeyiz.
Mücadele ve motivasyon kaynağı Mars 15 Eylül’de Terazi Burcu’na geçiş yapıyor.  30 Ekim tarihine kadar burada ikamet ederek içimizdeki mücadeleci ruhu törpülemeye çalışacak. Mars, Terazi Burcu’nda zararda çalışır. Doğası gereği savaşmak, atakta olmak isteyen Mars, Terazi süreci ile birlikte uyumlu, stratejik ve diplomatik ilerlemeye çalışacaktır. Bu ilerleyiş Mars’ın genel özellikleri ile çatışacağı için uyum sağlamak için boyun eğme, dışa aktarılmayan hareketin içsel baskıya dönüşmesi görülebilir. Burada dikkat etmemiz gereken uyum için kendimizden ödün vermemek ve stratejik olarak ilerlerken istemsiz de olsa başkalarını ezmemektir.
Ekim sonuna kadar sürecek Mars transitinin ana konuları ise ilişkiler, ortaklıklar, bizi incitmeye çalışan yakın arkadaşlar ve davalar olacaktır. Yakın ilişkilerimiz, ortaklıklarımız için harekete geçmek isteyebiliriz. İsmi konulmayan, tıkanan ilişkileri masaya yatırabiliriz. Eşimizden, dostumuzdan gördüğümüz düşmanca tavırlar ile mücadele edebiliriz.
Haftanın son önemli görünümleri ise 17 Eylülde gerçekleşecek Güneş- Plüton üçgeni ve Venüs Satürn karesidir. Güneş Plüton üçgeni kararlı , istikrarlı ve gözü kara bir havaya bürünmemize sebep olabilir. Burada takıntılı davranışlarda bulunmamaya ve ısrarcı bir tutum sergilememeye dikkat etmekte fayda var. Venüs Satürn karesi ise ilişkilerimizde ihtiyacımız olan ilgi ve şefkati göremediğimiz, engellendiğimizi hissettiğimiz bir kaç gün geçirebileceğimizi anlatıyor. Sürecin geçici olduğunu bilerek farkındalığımızı yüksek tutarsak keyifli zamanlar ilerleyen günlerde bizi bulacaktır.
Genel olarak Türkiye’ nin durumuna bakarsak eğer, Mars Terazi sürecinin diğer ülkeler ile olan ilişkilerimizde dalgalanmalar yaratacağını söyleyebiliriz. Terazi hukuk alanını içerisine aldığı için bu döngüde yeni yasalar veya mevcut yasalar içerisinde düzenlemeler yapılabileceğini ve yeni adımlar atılabileceğini söylemek mümkün. Bu hafta para piyasalarında yaşanabilecek dalgalanmalar ise temkinli hareket etmek adına bizi uyarıcı niteliktedir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum