Merkür Retrosu
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Merkür Retrosu

01 Ekim 2021 - 10:24

Retroluğu en çok bilinen gezegen Merkür 27 Eylül itibariyle geri hareketine başladı ve 19 Ekim’ e kadar bu pozisyonunu sürdürecek. Retrolar farkındalık kazanmak, eksikleri farketmek ve içe dönmek için güzel zamanlardır. Bu farkındalığın konusu belirleyen ise gezegen ve burçtur.
Merkür’ün geri hareketini yaptığı Terazi Burcu uyum, denge, ahenk, ikili ilişkiler, davalar, danışmanlıklar, ortaklıklar, estetik gibi konuları içerisine alır. Dengelerin ortadan kalktığı üç haftalık bir süreç geçireceğiz. İkili ilişkiler, yakın arkadaşlıklar ve ortaklıklar içerisinde daha önce önemsenmeyen cümleler ve tavırlar şimdi ortaya çıkmak için hazır. Hak ettiğimizi alamadığımızı düşünmek, değersiz hissetmek, yanlış anlaşılmalara maruz kalmak, ilişkiye verilen emeklerin anlamsız gelmesi bu süreçte yaşanabilecek durumlar arasındadır. En yakın dostumuzun düşmanımız olduğunu, başkalarına değer verirken kendimizi unuttuğumuzu deneyimleyebiliriz. Tüm bunlar olumsuz gibi görünse de özündeki amaç  derine attıklarımız ile yüzleşebilmek ve yola daha sağlıklı bir şekilde devam edebilmektir.
Eskiye yönelik kapanmayan davaların sonuçlarını alma imkanını bu retro sayesinde bulabiliriz. Uzun süredir hakkımızı aramak ya da bir işi tamamlamak için hukuksal mücadeleye başvuramadıysak yine bu günler uygun. Fakat 27 Eylül-19 Ekim arası karar verdiğimiz hukuki mücadeleler için beklemek daha uygun olacaktır.
İçe dönüş ve yüzleşmeler yaşanacağı için bir uzmandan destek almak, uyum sağladığımız bir psikologla görüşmek adına çok uygun bir zaman dilimi. Geçmişten gelen ve beklettiğimiz tüm plan ve projeleri bitirmek, okuyamadığımız kitapları okumak, yarıda bıraktığımız eğitimleri tamamlamak retro sürecinde daha kolay olacaktır.
Estetik operasyonlar için, yeni bir teknolojik alet almak için retro sonrasını beklemek gerekir. Trafikte dikkatli olmalı, iletişim kazalarına karşı temkinli yaklaşmalıyız.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum