Merkür Terazi Burcu'nda
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Merkür Terazi Burcu'nda

31 Ağustos 2021 - 09:28

30 Ağustos- 5 Eylül haftası fırtına öncesi sessizlik misali uzun zaman sonra gökyüzü hareketleri olarak sakin bir dönemi içeriyor. Gezegenler ve ışıklar enerjimizi toplamamız adına bize zaman tanımak isterken, kendimizi hatırlamamız gerektiğini de vurguluyorlar. Haftanın önemli olaylarına baktığımız zaman ise Merkür’ ün burç değiştirmesi ve Mars ile Neptün arasında yaşanacak zorlayıcı açı göze çarpıyor.
30 Ağustos Pazartesi günü sabah saatlerinde iletişim gezegeni Merkür yöneticisi olduğu Başak Burcu’ ndan ayrılıp Terazi Burcu seyrine başlıyor. Yaklaşık olarak son bir aydır daha analitik, daha düzenli ve kontrollü şekilde ilerleyen diyaloglarımız yerini estetik ve sanatsal esintilere bırakıyor.
Merkür’ün Terazi konumu nezaketi ve uyumu elden bırakmadan fikirlerimizi rahatlıkla ifade edebileceğimiz bir dönemi işaret ediyor. İlişkilerimizde, yakın çevremizde daha keyifli zamanlar geçirme isteğimiz artarken hem kendimizi geliştirmek hem de yeni bir çevreye dahil olmak için hobilerden, sanatsal faaliyetlerden faydalanabileceğimiz bir süreç yaşayacağız.
Açmak istedigimiz bir dava için danışmanlık almak, fikir ve görüşlerden faydalanmak için yetkili biriyle görüşmeler yapmak olumlu sonuçları beraberinde getirecektir. İlişkilerimizin odağımız haline gelebileceği bir süreçteyiz. Mevcut ilişkilerde üçüncü kişinin varlığı, aldatma ve kandırılmalar bir anda gözler önüne serilebilir. Ya da uzun süredir devam eden ilişkiler masaya yatırılıp bir karar verilebilir.
2 Eylülde gerçekleşecek Mars- Neptün karesi ise gerçekliğinden emin olmadığımız hiç bir konu için harekete geçmememiz gerektiği konusunda uyarıyor. Yanlış anlaşılmalara açık, tutarsız tavırlar içeren, sonu belli olmayan hamleler adına riskli bir kaç gün geçireceğiz. Yeni bir konuya motive olmak adına 5 Eylül ve sonrasına odaklanmak daha iyi bir tercih olacaktır. Bu günlerde ani hava değişimleri, aşırı yağışlar  gözlemlenebilir. Zehirlenmeler adına da dikkatli olmakta fayda var.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum