PSİKOLOJİK OLARAK GÜÇLÜ DURMAK ZOR OLABİLİR...
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

PSİKOLOJİK OLARAK GÜÇLÜ DURMAK ZOR OLABİLİR...

14 Haziran 2020 - 13:22

Merkür Retrosu
Gökyüzünde devam eden retrolara yeni birisi daha ekleniyor. İletişim ve bilginin gezegeni Merkür, geri hareketine 18 Haziran’da Yengeç Burcu’nda başlayacak ve hareketini 12 Temmuz’da sonlandıracak.
Dikkatli olmamız gereken günlerdeyiz. Yengeç Burcu temaları olan aile, koruma, savunma ve duygular konusunda sınanacağımız günler geçireceğiz.. Retro sürecinde tepkilerimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Sosyal ve iş hayatımızda karşılaşacağımız aksaklıklar ve yanlış anlaşılmalar bizi zor durumda bırakabilir. Psikolojik olarak kendimizi güçlü tutmak zor olabilir.
Merkür Retro sürecindeyken, cümlelerimiz bizi beklenmedik sonuçlara götürebilir. Kalp kırmamak, zararlı çıkmamak için iki düşünüp, bir söylemek faydalı olacaktır. Ailemiz, ikili ilişkilerimiz, evlilik ve çocuklarımız ile ilgili bittiğini düşündüğümüz konular tekrardan gündeme gelebilir. Bu konularla alakalı retro öncesi bir karar verdiysek, kararımızı değiştirmemek doğru bir hamle olacaktır. Ev eşyalarında, teknolojik aletlerde ani arızalanmalar görülebilir. Evraklarımız kaybolabilir, yanlış adrese gidebilir, maillerimiz gecikebilir, mesajlarımız yanlış insanlara gidebilir. Bu süreç içerisinde yaptığımız her eylemi en az iki kere kontrol etmek, evrakları yedeklemek önemlidir. Seyahat planlarımız aksayabilir. Bilet değişiklikleri, rötarlar yine bu günlerde görülebilecek olaylardan bir kaçıdır.
Retro süreci bitene kadar yeni bir başlangıç yapmamak gerekir. Durup düşünmek ve yavaşlamak, kendimizi gözlemlemek, kaygılarımızı, korkularımızı ve bağımlılıklarımızı üzerimizden nasıl atacağımızı analiz etmek faydalı olacaktır. Yarım kalan işlerimize odaklanabiliriz. Evimizde, ruhumuzda bize yük olan eşya ve düşüncelerden kendimizi arındırabiliriz.
Türkiye’ye baktığımız zaman ise; askeri savunma ile ilgili konular tekrar gündeme gelebilir. Liderlerin sert açıklamaları ve ekonomi piyasalarında dalgalanmalar görülebilir. Deniz yolu ulaşımı ile ilgili haberler duyabiliriz. Corona virüs riski hala devam ediyor, vatandaşların korunması için devlet farklı uygulamalara gidebilir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum