Gençlik uyuşuyor
Şener URFA

Şener URFA

Gençlik uyuşuyor

01 Haziran 2017 - 08:02

Hemen hemen her gün bir köşe başında bayılan ülkemizin geleceği gençleri görünce bunun sebebini sorguluyorum. Birkaç TL’ye kendini uyuşturan gençler para bulamayınca ailelerine işkence yapıyor ve kötü yola sapıyor duruma geldi. Güpegündüz yolun ortasında bayılanı, komaya gireni bazen de ambulans ve polis ekipleri olay yerine gelmeden ayılıp uzaklaşan madde bağımlısı gençlerimizin sayısında ki artışın ciddi duruma geldiği gözlemlenmektedir.

Bazen gazetelerde de yer aldığı gibi, gençler bu illete alıştırılana kadar bedava müptelası olunca çok para. Peki ya bu para bulunmazsa. O zaman da başlıyor aileler de kavga. Gençler sapıyor kötü yola. Cezai işlem konusuna baktığımızda ise içiciler yakalanıyor bazen de varsa üzerlerindeki 5-10 gram uyuşturucu maddeye el konuluyor ardından mahkemeye sevk ediliyor kısa bir süre sonra serbest bırakılıp 1 saat öncesine geri dönülüyor. Eğer uygulamalar böyle devam edecek olursa bu olaylarda aynı tas aynı hamam olarak devam edecek gibi gözüküyor.

Kapalı alanda sigara içine para cezası varken istediği mekanda uyuşturucu madde içine bir cezai işlem uygulanmaması ise ayrı bir konu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum