Gezegen Değişimleri
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Gezegen Değişimleri

29 Temmuz 2021 - 09:30

Gökyüzünde bu hafta gezegen değişimlerinin yoğun olduğu günler yaşanacak. 28 Temmuz' da Merkür Aslan Burcu’ na geçiş yapacak. 29 Temmuz’da işe Jüpiter Kova Burcu’nda geri hareketine devam edecek ve Mars Başak Burcu yolculuğuna başlayacak.
İletişim şeklimizi ve düşünce yapımızı anlatan Merkür, Aslan Burcu yolculuğunda yaratıcılığımızı arttırmaya hazırlanıyor. Kelimelerimiz ve onaylanmasını istediğimiz fikirlerimiz coşkulu bir şekilde dökülmeye hazırlanıyor. Yaklaşık bir aylık süreçte haklılığımızı kanıtlamak için yüksek oktavlı ve iddialı bir şekilde kendimizi ifade etmeyi tercih edebiliriz. Bu cümleler özellikle hayatımızda otorite figürü olarak yer eden patron, baba, eş ile çatışma içerisine girmemize sebep olabilir. Üzerimizde baskı hissi ile anlaşılmama, engellenme, kabul görmeme duygusu ile boğuşabiliriz. Yeni atacağımız imzalar ve anlaşmalarda dikkatli olmak bu dönem  için önemli olacaktır. Kendimizi baskı altında hissettiğimiz, zorunda olduğumuzu düşündüğümüz anlaşmalara adım atmamak ve alternatifleri araştırmak uzun vadede kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacaktır.
Mars' ın Başak Burcu süreci ise daha iyiye daha mükemmele ulaşabilmek için bizi araştırmaya, öğrenmeye, hizmet etmeye ve hizmet almaya teşvik edecektir. Hayatımızda mücadele etmemiz gereken konularda çözümü detaylarda bulacağımız bir süreç yaşayacağız. Odaklanmak ve derinleşmek önem kazanacak. Ortaya attığımız bir savı kanıtlamak için görünenin ardındakine ulaşmamız gerekecek. Bilgi önemli bir hale gelecek ve stratejik, istikrarlı davranan girdiği savaşı kazanacaktır.
Retro pozisyondaki Jüpiter ise yöneticisi olduğu Balık Burcu’ndan ayrılıp Kova Burcu’nda geri hareketine başlayacak. Kova Burcu hayatımızda marjinal ve asi olan tarafı  anlatır. Çağın ötesindeki buluşlar, yapay zeka, eşitlik, organizasyonlar, teknolojik gelişmeler Kova Burcu sembolleridir. Jüpiter ise derin bilgi, sezgisel bilgi ile bütünleşir hem üniversite hem de inanç konularını anlatır. Üniversiteler, din adamları, profesörler, yeni bulunan ilaç yada aşılardaki aksaklıklar, yanlışlıklar, hatalar gün yüzüne çıkabilir. Bu konularda halk ayaklanmaları, isyanlar gözlemlenebilir. Kişisel hayatlarımızda ise Aralık ve Mayıs ayında tamamlayamadığımız eğitimler, ödevler, kişisel gelişim konusunda adım attığımız fakat devamını getiremediğimiz tüm konularda tamamlanma ve defteri kapatma imkanına sahip olabiliriz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum