SAKİN KALMAK HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİ
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

SAKİN KALMAK HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİ

06 Nisan 2021 - 23:53

Merkür Koç Burcu’nda
Düşüncelerimizi, iletişim kurma şeklimizi, ticaretimizi, eğitimimizi ve hatta trafiği yöneten gezegen Merkür, Koç Burcu seyrine başladı. Bu geçiş Mars ve Merkür arasında karşılıklı ağırlamaya sebep olduğu için 19 Nisan’a kadar kontrollü şekilde ilerlemek, sakin kalmak her zamankinden daha önemli.
Merkür’ün Koç Burcu seyrinde zihnimiz fazlasıyla aktif hale gelecek. Uzun zamandır ‘Ben, benim fikrim, benim kararım' cümlelerini kullanmadıysak bu dönemde bol bol söylediğimizi fark edeceğiz. Kelimelerimiz ve cümlelerimiz daha spontane ve daha cesur bir hal alacak. Kendimizi olduğu gibi anlatmak isteyeceğiz. Mars’ında işin içinde olması sebebiyle mücadelemizi kelimelerle gerçekleştireceğiz. Fakat Mars gibi yakıp, yıkmamaya dikkat ederek.
Yaklaşık 20 gün sürecek bu seyrin en zorlayıcı günü 8 Nisan ile 10 Nisan arasında yaşanacak. Chirion’un da devreye gireceği bu zaman diliminde, önemli konuşmalar yapmamak, imza atmamak yerinde bir karar olacaktır. Bu günleri pozitife çevirmek için daha izole bir şekilde kalıp, öfkemizi veya sustuklarımızı kaleme alarak, yeni bir eğitim programına başlayarak, meditasyon, dua veya yoga gibi rahatlatıcı aktivitelerde bulunarak değerlendirmeliyiz.
İkili ilişkiler, ortaklıklar, kardeşler ile ilişkiler bu dönemde yanlış anlaşılmalara maruz kalabilir. Bizim burada dikkat etmemiz gereken kontrol duygusunu kaybetmeden, düşünerek konuşmak. Bir anda aklımıza gelen fikirleri, duyguları ve düşünceleri karşı tarafa aktarmadan  önce iyice fark etmeli, sonrasında harekete geçmeliyiz. Spor yaparken ters hareket yapmamaya, trafikte ise hız yapmamaya ekstra özen göstermekte fayda var.
Ülke gündemi ise bu görünüm ile iyice karışacak. Bolca sözsel atışmalar dinleyeceğimiz gibi, özellikle eğitim ile ilgili yeni ve daha önce denenmemiş bir yöntem geliştirilmesi gerektiğini öğreneceğiz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum