Yengeç Burcu Yeniay'ı
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

Yengeç Burcu Yeniay'ı

08 Temmuz 2021 - 09:16

2021’ in insanı zorlayan ve yıpratan bir döneminden geçiyoruz. Gökyüzünde  Uranüs- Satürn ve Mars arasında bulunan  T kare hem özgürlük ihtiyacını hem de  kısıtlanmayı çok yoğun hissettiğimizi ve patlamaya hazır olduğumuzu anlatıyor. 10 Temmuza kadar etkisini hissedeceğimiz t- kare açıdan pozitif faydalanabilmek için, esnemeyi, değişen koşullara uyum sağlamayı, yaratıcılığımızı ve özgün tarafımızı ortaya çıkarabilmeyi başarmamız gerekir. Bu açı ani ve şaşırtıcı olayları hayatımıza çekmeye hazırlanıyor, değişen koşullara ne kadar çabuk adapte olursak her olayın aslında bizim hayrımıza olduğunu fark edersek 10 Temmuz’ da gerçekleşecek Yeniay’ a pozitif etkilerle başlayabiliriz.
Yengeç Burcu’nun 18 derecesinde gerçekleşecek Yeniay öncelikli olarak geçmişten bugüne getirdiğimiz konulara odaklanıyor. Bitmesi gereken tüm ilişki, alışkanlık, davranış ve olayları arkamızda bırakıp yeni bir sayfa açmak için bizi davet ediyor. Yine revize edilmesi gereken tüm konuları ortaya çıkararak, bu alanlarda harekete geçmemizi öğütlüyor.
Yeniay yeni başlangıçları sembolize etse de Yengeç Burcu’ nün geçmişe yönelik olması, acıları ve sevinçleri biriktirme ihtiyacı, duygularına, nostaljiye sarılması süreci biraz zorlaştırabilir mevcut sistem işimize yaramayanı karşımıza çıkaracak, istesek de istemesek de yeni bir adım atmaya bizi zorlayacaktır.
Özellikle eğitim sistemindeki mevcut yetersizlik, yeni bir adım atılmasını zorunlu kılacaktır. Çocuklar ve kadınlar adına meclis içerisinde yeni konuşmalar, belki de yeni yasalar gündeme gelecek. Savunmayı içeren askeri konularda değişim yaşanması hatta ekstra bir hareketlilik olması da muhtemel etkiler arasında. Susturulmaya, sindirilmeye çalışılan, hakları verilmeyen, geri plana atılan kadınların bu dönem yükselişe geçeceğini hatta sokaklara çıkıp seslerini duyurmaya çalışacaklarını da söylemek mümkün.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum